Klient

Miejsce

Singapur

Długość pobytu

Czerwiec 2018

Ilość osób

Singapur

Wróć

Singapur to jedno z najmniejszych i jednocześnie najbogatszych miast-państw na świecie. Miasto, którego historycznym symbolem jest lew, współcześnie odgrywa rolę nieposkromionego, azjatyckiego tygrysa. Tradycja spotyka się tutaj z nowoczesnością, a unikatowa mozaika kultury malajskiej, hinduskiej, chińskiej i europejskiej sprawia, że miejsce to ma niepowtarzalny charakter.

Singapur, wraz ze swoją ciekawą przeszłością oraz różnorodnością kulturową dostarcza wielu wrażeń i atrakcji. W czasie wyjazdu incentive warto zobaczyć m.in. Chinatown – z licznymi knajpkami, ciekawą architekturą i świątyniami, Arab Street – urokliwą okolicę z małymi uliczkami pełnymi arabskich/malajskich kawiarenek czy Little India – dużą, kolorową i dość chaotyczną indyjską dzielnicę. Singapur to także ogromny park rozrywki na wyspie Sentosa z różnymi sportami ekstremalnymi oraz ogromnym akwarium, niesamowite widoki z barów usytuowanych na dachach wieżowców czy życie nocne rozświetlone przez architektoniczne perełki.

Ogromnych wrażeń dostarczą też Gardens By the Bay – imponujący i zachwycający symbol miasta, kompleks ogrodów botanicznych. Najbardziej charakterystycznym elementem GBTB jest „las” ogromnych sztucznych drzew, z których dwa są połączone wiszącym mostem a największe chowa w sobie taras widokowy i restaurację. Pod dwiema kopułami, które znajdują się w ogrodzie, stworzono natomiast magiczne światy – egzotarium roślinności lasów deszczowych oraz Flower Dome czyli przegląd większości stref klimatycznych z przywiezionymi z Madagaskaru baobabami na czele. Wieczorem natomiast w Ogrodach odbywa się spektakularny pokaz świetlno-dźwiękowy. Każdy ma okazję poczuć się jak w świecie Avatara i z pewnością zapamięta ten moment na długo…

Singapur jest wyjątkowy i z pewnością czas tam spędzony będzie niezapomnianym przeżyciem.