Klient

Miejsce

Madagaskar

Długość pobytu

Styczeń 2016

Ilość osób

Madagaskar

Wróć

Nie ma drugiego takiego miejsca na Ziemi jak Madagaskar. Teoretycznie należy do Afryki, ale wyspę dzieli od kontynentu setki kilometrów wody i 165 milionów lat osobnej ewolucji. Ten „ląd na końcu świata” słynie przede wszystkim z niepowtarzalnych okazów baobabów, całego mnóstwa lemurów a także czerwonego koloru ziemi. Ale Madagaskar ma do zaoferowania a wiele więcej – na tej pięknej wyspie wszystko jest inne, wyjątkowe – od fauny (cała wyspa jest niezwykłą ostoją endemitów) i florę, po głęboko zakorzenione tradycje i nastawienie lokalnych mieszkańców.
Nas Madagaskar zachwycił – swoją egzotyką, nietypowym i pełnym kontrastów krajobrazem i odmienną atmosferą. Podczas naszej wycieczki przechadzaliśmy się uliczkami „miasta tysiąca” – Antananarywy, podziwiając architekturę i przyglądając się życiu codziennemu mieszkańców. Wędrowaliśmy przez tropikalny las deszczowy, gdzie w pełni odczuliśmy bliskość natury, a w trakcie rejsu łódką podziwialiśmy rybackie wioski i dziesiątki nietkniętych ludzką stopą białych plaż. Odwiedziliśmy liczne parki, gdzie obserwowaliśmy lemury i kameleony i zachwycaliśmy się różnorodnymi krajobrazami – od kanionów z szemrzącym potokami w dnie, po pola ryżowe, wodospady i jeziorka pokryte endemiczną roślinnością. Razem z tubylcami łowiliśmy ryby, kosztowaliśmy lokalnych potraw i popijaliśmy lokalne trunki. A odpoczywaliśmy w hamakach – słuchając szumu fal i śpiewu ptaków.
Pewne jest, że głównym magnesem Madagaskaru jest nietypowy i pełen kontrastów krajobraz – nieporównywalny z żadnym innym zakątkiem na świecie, oraz wyjątkowość tutejszej unikatowej fauny. Co jeszcze skrywa ta wspaniała wyspa – będziecie się Państwo mogli przekonać podczas wyjazdu incentive, który chętnie dla Państwa zorganizujemy!