Klient

Branża ubezpieczeniowa

Miejsce

Japonia

Długość pobytu

Październik 2016

Ilość osób

15

Japonia

Wróć

Japonia to niesamowity, fascynujący kraj, znany z bogatego dziedzictwa kulturowego, świetnej kuchni oraz wspaniałych krajobrazów. To miejsce które od lat rozbudza wyobraźnię podróżników i przyciąga turystów z całego świata, którzy pokonują tysiące kilometrów, aby odkryć tajemnice kraju kwitnącej wiśni.

My razem z grupą wybraliśmy się tam w październiku. Podróżowaliśmy po miastach Japonii, które w niesamowity sposób łączą tradycje z nowoczesnością, podziwialiśmy piękną architekturę licznych pałaców i świątyń, oraz zachwycaliśmy się rozświetlonymi neonami dzielnicami rozrywki. Z pokładu statku podziwialiśmy zapierające dech w piersiach krajobrazy i majestatyczną górę Fuji. Spacerowaliśmy obok gorących źródeł siarkowych, a wieczorami relaksowaliśmy się w tradycyjnych japońskich gospodach bądź razem z mieszkańcami tego kraju bawiliśmy się przy dźwiękach japońskiej muzyki popijając sake. Braliśmy udział w tradycyjnej ceremonii parzenia herbaty, przymierzaliśmy kimona a 400km do Kioto pokonaliśmy w 3 godziny dzięki superszybkiemu pociągowi shinkansen. Nasza wyprawa była też ciekawą podróżą kulinarną w czasie której rozsmakowaliśmy się w orientalnych smakach japońskich przysmaków – na targu rybnym skosztowaliśmy najlepszego sushi, w Tokio ogrzaliśmy się zupą ramen a w Kioto zjedliśmy pyszną kolację w towarzystwie maiko – gejszy-uczennicy.

Od Tokio, przez Fuji i Kioto, aż po Osakę – nasza podróż po Japonii wypełniona była niezwykłymi atrakcjami. Pewne jest, że do kraju kwitnącej wiśni powrócimy jeszcze nie raz! Kolejna okazja nadarzy się już na początku przyszłego roku kiedy to z kolejną grupą odkrywać będziemy sekrety tego pięknego kraju!